Życie w sieci

 

Epidemia koronawirusa spowodowała przeniesienie wielu spotkań, występów teatralnych, seriali czy koncertów do sieci. Panująca epidemia zmusza Nas do przejścia w tryb wirtualny, online. Powstanie m.in. e-kultury, e-turystyki ma Nam pomóc w tym czasie oraz dać namiastkę normalności. Dlatego my się dzisiaj przyjrzymy jak funkcjonuje turystyka i kultura w internetowym świecie.

Życie w internecie

Photo by PCB-Tech on Pixabay


E-turystyka

Ciągły rozwój nowych technologii stawia przed nami wiele wyzwań we wszelkich dziedzinach życia. Staramy się podążać za zmieniającym się światem i być na bieżąco w wirtualnym świecie.

Jedną z możliwości, jakie daje Nam Internet są m.in. spacery online po malowniczych miejscach Polski oraz całego Świata, a także odwiedzenie i poznanie ciekawych zabytków w wersji internetowej, co daje łatwy kontakt z nowymi miejscami i poszerzenie swojej wiedzy na ich temat.

A tutaj podsyłam link do wirtualnych wycieczek:

Wirtualny kraj

 

E-kultura

Coraz większa część społeczeństwa przekonuje się do korzystania z kultury w wersji wirtualnej. Ciągły rozwój technologii pozwala poniekąd na stosowanie takich rozwiązań. Mamy możliwość korzystania m.in. z wirtualnych zbiorów bibliotecznych. Co pozwala w szybki i łatwy sposób wypożyczać z np. e-booków.

E-teatr

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom ludzi, powstało wiele teatrów online. Na wielu stronach i portalach możemy oglądać oraz podziwiać przedstawienia teatralne, które umilają Nam czas i pozwalają zapomnieć o problemach codzienności. Dają nam możliwość spędzenia czasu z rodziną, oglądając przedstawienia w wirtualnym teatrze.

Przedstawiam Wam przykład strony internetowej na której możecie znaleźć wiele interesujących spektakli:

Teatr online


E-serial

Są to seriale powstające w dobie koronawirusa. Powstają często w domach aktorów, kręcone zwykłą kamerką. Bez udziału statystów, makijażystek, scenografów itp.

Powstał nawet „Pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny”. Te wydarzenie mogliśmy oglądać w weekend 16-17 maja na antenie TVN Fabuła. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie wychodzące naprzeciw aktualnej sytuacji. Ma za zadanie zachęcić twórców do pokazania jak wyobrażają sobie współczesne kino w czasie epidemii i izolacji w domu.

Nagroda publiczności trafiła do serialu „Zostań w domu”, którego pomysłodawcą jest aktor Kamil Kula.

Tutaj możecie obejrzeć wygrany serial:

"Zostań w domu"


W obecnej sytuacji jest to bardzo ciekawy sposób na ciągły kontakt z kulturą, rozrywką bez wychodzenia z domu. A wy jesteście zwolennikami tradycyjnych form czy jednak wybieracie Internet?


Komentarze

  1. Osobiście wolę bezpośredni kontakt , gdy jestem w teatrze lub wystawie. Ale w obecnych czasach gdy nie ma takiej możliwości , to chętnie pospaceruje sobie wirtualnie po muzeum czy wybiorę się na wycieczkę . Jeden jest tego plus że nie trzeba wychodzić z domu. Kawa lub herbata i ruszamy w wirtualny świat.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz